You, the petitioner

Updates

Steun een motie van wantrouwen tegen minister Faber

De petitionaris van de petitie Steun een motie van wantrouwen tegen minister Faber vraagt u de petitie te ondertekenen.

"Minister Faber heeft sinds 2 juli haar uiterste best gedaan om te bewijzen dat ze volstrekt ongeschikt is als minister."

faberweg.petities.nl

Wilt u deze of een andere petitie ook aandacht geven hier?

2025-04-01

referendum starten over besluiten en wetgeving die de regering wil gaan uitsluiten.

Burgers moeten ook het recht hebben om een bindend correctief referendum te starten over besluiten en wetgeving die nu van referenda zijn uitgesloten. Dit betreft onder meer: het Koninklijk Huis; de Grondwet; begrotingen; belastingen; internationale verdragen; rijkswetten. In een democratische rechtsstaat behoort de uiteindelijke zeggenschap bij het volk te liggen.

+Read more...

Wanneer er brede maatschappelijke onvrede bestaat over fundamentele of ingrijpende besluiten, moet er een effectief democratisch instrument beschikbaar zijn om deze besluiten te heroverwegen. Een bindend correctief referendum biedt burgers de mogelijkheid om wetgeving of beleidskeuzes die onvoldoende draagvlak hebben, te corrigeren. Juist bij onderwerpen met grote constitutionele, financiële of internationale gevolgen — zoals grondwetswijzigingen, belastingmaatregelen of verdragen — is directe democratische betrokkenheid van extra belang. Door ook deze categorieën onder het correctief referendum te brengen, wordt de democratische controle versterkt, het vertrouwen in de politiek vergroot en de betrokkenheid van burgers bij het staatsbestel verdiept. Dit kan worden vormgegeven naar het voorbeeld van het Zwitserse model van directe democratie. In Zwitserland hebben burgers niet alleen het recht om via een correctief (facultatief) referendum aangenomen wetgeving aan te vechten, maar ook om via een volksinitiatief zelf grondwetswijzigingen voor te stellen. Wanneer binnen een vastgestelde termijn voldoende handtekeningen worden verzameld, wordt een bindende volksstemming georganiseerd. De uitslag is doorslaggevend. Een vergelijkbaar systeem zou in Nederland kunnen zorgen voor een evenwichtige aanvulling op de representatieve democratie: het parlement behoudt zijn wetgevende rol, maar burgers krijgen een stevig en effectief correctiemechanisme. Zo ontstaat een volwassen democratisch model waarin volksvertegenwoordiging en directe inspraak elkaar versterken, in plaats van uitsluiten.

Discussier mee op delft.city

Het zou veel helpen als we met elkaar in contact blijven. Discussier daarom mee over autoluwe situatie en plannen op ons forum: https://delft.city.

Fantastisch nieuws. VGZ vergoedt massagetherapie weer.

Fantastisch nieuws. VGZ vergoedt massagetherapie ook in 2026.

Dit nieuws laat het RBCZ mij zojuist weten.

+Read more...

Meer over het hoe en wat, horen we vrijdag tijdens ons bezoek aan de RBCZ. Dan bieden we namens alle ondertekenaars van de petitie 'Behoud de vergoeding voor massagetherapie bij VGZ' aan het RBCZ aan.

Meer info volgt

Minder speelplek voor de jeugd

Met het verdwijnen van de drie schoollocaties zijn ook drie schoolpleinen, welke volop werden gebruikt door de jeugd, verdwenen. Ook het kerkplein is als speellocatie verdwenen.

+Read more...

Er is uiteindelijk één schoolplein voor teruggekomen. Als we de voetbalkooi verliezen voor de jeugd, verdwijnt er wederom een speelplek. Het wordt tijd nieuwsgierig te worden hoe de verschillende politieke partijen hier in staan. Niet iedereen schaart zich achter de jeugd.

Op 15 januari 2026 aangeboden.

Onze petitie is op 15 januari 2026 aan de gemeenteraad aangeboden..

Nog 2 dagen

Nog twee dagen om onze petitie te steunen. Vrijdag 13 februari bieden we de petitie aan het RBCZ aan.

+Read more...

We gaan dan ook met elkaar in gesprek.

Bezoek onze campagne website https://massagetherapie-nederland.nl en blijf op de hoogte

De pers pakt het op

We zijn over de 100 handtekeningen en de media pakken de petitie nu ook op. Vandaag in de Oostermoer een artikel van de redactie over de dreigende opheffing van halte Brink.

+Read more...

Het artikel staat hier al online:

https://www.oostermoer.info/nieuws/algemeen/111007/zorgen-over-opheffen-bushalte-lijn-5-aan-brink-lijken-te-laat

Uit de antwoorden van OV Bureau en gemeente blijkt hoe men denkt over het belang van goed openbaar vervoer in het dorpshart. 'Er verdwijnen geen bushaltes.' Het is tekenend voor de puur technische benadering die hier gehanteerd wordt. [KdG]

De pers pakt het op

We zijn over de 100 handtekeningen en de media pakken de petitie nu ook op. Vandaag in de Oostermoer een artikel van de redactie over de dreigende opheffing van halte Brink.

+Read more...

Het artikel staat hier al online:

https://www.oostermoer.info/nieuws/algemeen/111007/zorgen-over-opheffen-bushalte-lijn-5-aan-brink-lijken-te-laat

Uit de antwoorden van OV Bureau en gemeente blijkt hoe men denkt over het belang van goed openbaar vervoer in het dorpshart. 'Er verdwijnen geen bushaltes.' Het is tekenend voor de puur technische benadering die hier gehanteerd wordt. [KdG]