U, de petitionaris
Er is nieuws!
Foto vending

Verwijder de snackautomaat bij Vennepluimstraat, tram 26

Wat is er aan de hand?

Bij tramhalte Vennepluimstraat is een snackautomaat geplaatst. Dit is zorgelijk want de automaat stimuleert ongezonde keuzes, vooral op een plek waar veel kinderen en jongeren komen. Dit staat haaks op de Amsterdamse ambitie om een gezonde leefstijl te bevorderen.

Waarom maken wij ons zorgen?

De automaat stimuleert ongezonde keuzes, juist op een plek waar dagelijks veel kinderen en jongeren langskomen. Dat past niet bij de ambitie van Amsterdam om een gezonde leefstijl te bevorderen. Bovendien is de automaat overbodig: op slechts 5 meter afstand bevindt zich een Albert Heijn.

Wat betekent dit voor de buurt?

Bewoners vrezen extra zwerfafval, een rommeliger straatbeeld en meer overlast op een plek die nu al kwetsbaar is. De halte is geen overstaplocatie, maar vooral een plek voor bewoners die van en naar huis reizen – een snackautomaat voegt hier weinig toe.

Wat zien wij liever?

Wij zien geen enkele toegevoegde waarde in deze automaat. Als de gemeente en het GVB deze plek willen opwaarderen, zien wij liever een watertappunt of extra groen (zoals een boom): voorzieningen die wél bijdragen aan een prettige en gezonde leefomgeving.

Daarom vragen wij de gemeente en het GVB om deze automaat te verwijderen en eventueel samen met de buurt te kijken naar een betere invulling van deze plek.

Ben je het hiermee eens?

Teken de petitie en help dit signaal sterker te maken. Samen zorgen we voor een leefbare en gezonde buurt. Deel deze petitie ook met je buren!

Petitie

Wij

Buurtbewoners van Haveneiland West

 

constateren dat:

bij onder andere halte Vennepluimstraat (tram 26) recent een snackautomaat is geplaatst in de openbare ruimte, die naar onze mening geen toegevoegde waarde heeft en nadelige gevolgen heeft voor de gezondheid, leefbaarheid en lokale voorzieningen in onze wijk.

 

en verzoeken

de gemeente Amsterdam en het GVB om de snackautomaat bij tramhalte Vennepluimstraat (en andere tramhaltes) te verwijderen.

Huidige status

Deze petitie staat niet open om ondertekeningen te verzamelen.

 

Details

Ontvanger:
Amsterdam 
Petitieloket:
Einddatum:
19-08-2026 
Status:
Wacht op petitieloket 
Petitionaris:
Eva uit Ijburg 

Geschiedenis

Ondertekeningen

Nieuws

Verwijder de snackautomaat bij halte Vennepluimstraat, tram 26

Wat is er aan de hand? Bij het Haveneiland West is bij de tramhalte Vennepluimstraat onlangs een snackautomaat geplaatst. Veel buurtbewoners ervaren de plaatsing van deze automaat als ongewenst en maken zich zorgen over wat dit betekent voor de buurt.

Waarom maken wij ons zorgen? De automaat stimuleert ongezonde keuzes, juist op een plek waar dagelijks veel kinderen en jongeren langskomen.

+Lees meer...

Dat past niet bij de ambitie van Amsterdam om een gezonde leefstijl te bevorderen. Bovendien is de automaat overbodig: op 5 meter afstand van de automaat is een Albert Heijn.

Wat betekent dit voor de buurt? Bewoners vrezen extra zwerfafval, een rommeliger straatbeeld en meer overlast op een plek die nu al kwetsbaar is. De halte is geen overstaplocatie, maar vooral een plek voor bewoners die van en naar huis reizen – een snackautomaat voegt hier weinig toe.

Wat zien wij liever? Wij zien geen enkele toegevoegde waarde in deze automaat. Als de gemeente en het GVB deze plek willen opwaarderen, zien wij liever een watertappunt of extra groen (zoals een boom): voorzieningen die wél bijdragen aan een prettige en gezonde leefomgeving.

Daarom vragen wij de gemeente en het GVB om deze automaat te verwijderen en eventueel samen met de buurt te kijken naar een betere invulling van deze plek.

Ben je het hiermee eens? Teken de petitie en help dit signaal sterker te maken. Samen zorgen we voor een leefbare en gezonde buurt. Deel deze petitie ook met je buren!

21-05-2026