Geen enkele vorm van vuilnis verzamelen is zo effectief als met statiegeld. Er is altijd wel iemand die het terug komt brengen als het geld oplevert.
Dit zou binnen de hele EU de norm moeten worden, ook als voorbeeld voor de rest van de wereld.
Lees ook een lezerscolumn bij Radar (Avrotros) erover.
inwoners van Europa
zwerfvuil
'plastic soup'
veel weggooi-verpakkingen
bruikbaar afval waar je nergens mee naartoe kan
te weinig recycling en teveel vuilverbranding en -stort.
van 1 naar 4% vervuiling in gft-afval door 'diftar' betalen voor vuilnis
statiegeld op alle verpakkingen en non-food producten in Europa.
Kent u het probleem dat ontstaat als u een Nederlands flesje of blikje mee de grens over neemt? Of heeft u thuis ook buitenlandse statiegeldflesjes staan?
Daar maakt deze youtuber een grapje over met de video 'Pfandtastic journey'
Daarom moet er een oplossing van de EU komen.
Een kartonnen doos in elkaar stampen die is gebruikt om een pakket van een webwinkel te versturen, is verleden tijd als het aan Boxo ligt. De oprichters van dit bedrijf leveren herbruikbare verpakkingen en zakken aan webwinkels.
De consument kan (...) Trouw, 16-1-2025 of een kopie
In het FD zegt de voorzitter van de elektronica-inzamelingsalliantie Stichting Open dat het niet lukt electronica in te zamelen.
Kortom, statiegeld op alles! Dat is overigens niet de conclusie in het artikel. Statiegeld op alle electronica wordt niet genoemd als optie