Op woensdag 10 juli 2019 ontving Minister Koolmees aanjager Roos Wouters samen met Hans Biesheuvel, voorzitter van ONL, op het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) om de petitie Nee tegen verplichte arbeidsongeschiktheidsverzekering voor ZZP in ontvangst te nemen.
Koolmees legde Roos en Hans uit hoe het zo gekomen was dat een verplichte AOV voor zzp’ers in het pensioenakkoord beland was en dat er, ondanks hun bezwaar, helaas niets meer aan te doen is. Wel nodigde hij de Werkvereniging en ONL uit om aan te schuiven bij de andere partijen die gevraagd zijn om invulling aan deze verplichte AOV te geven. ‘Als jullie hier liever een basisverzekering voor alle werkenden van willen maken, dan kunnen jullie dat inbrengen,’ alsdus Koolmees.
Hierop lieten Roos en Hans de minister in een geanimeerd gesprek weten dat zij het Ministerie van SZW graag ideeën aandragen en ook bereid zijn om met hen te onderhandelen over mogelijke oplossingen. Maar dat zij niet bereid zijn om aan te schuiven bij de onderhandelingen met de traditionele vertegenwoordigers van werkgevers, werknemers en ondernemers, ook wel ‘de polder’ genoemd.
‘Deze partijen zijn zo druk bezig met het verdedigen van eerder behaalde verworvenheden, dat ze niet goed meer in staat zijn om vorm te geven aan een toekomstbestendige arbeidsmarkt. En al begrijpen wij heel goed dat werkgeversorganisaties als VNO-NCW en werknemersorganisaties als FNV tegengestelde deelbelangen hebben die ze verdedigen omdat het moeilijk aan hun achterban valt uit te leggen wanneer ze op de eerder gemaakte beloften terugkomen. Toch vraagt de arbeidsmarkt op dit moment om zulke grote hervormingen dat de nadruk nu op de gedeelde belangen van alle werkenden moet komen te liggen,’ aldus Roos.
De Werkvereniging en ONL geloven dan ook dat dit vraagt om een alternatieve onderhandelingstafel waar politiek en andere arbeidsmarktpartijen aan kunnen schuiven om, ongehinderd door eerder gemaakte ‘polder beloftes’, invulling te geven aan die toekomstgerichte arbeidsmarkt.
De minister liet verbaasd weten dat, wanneer we niet bereid zijn om aan te schuiven bij de traditionele polderpartijen, onze ideeën dan ook niet gehoord worden. Daarop drukte Roos de minister op het hart dat burgers tijdens de Tweede Kamerverkiezingen op politieke partijen stemmen en niet op FNV, MKB-Nederland of VNO-NCW. ‘Het is toch de taak van een minister om de algemene belangen van de burger te vertegenwoordigen? Wanneer de huidige polderpartijen al decennia niet meer instaat blijken om moeilijke knopen door te hakken of om tot compromissen te komen die ook tot uitvoerbaar beleid leiden, dan is het toch de verantwoordelijkheid van de minister van SZW om hier verandering in aan te brengen? Natuurlijk heb je als minister mandaat nodig voor het maken van beleid, maar het is toch ook aan de minister om te beslissen welke partijen je het mandaat geeft om tot een constructieve en uitvoerbare invulling van arbeidsmarktbeleid te komen?’
De minister leek blij verrast door onze ambitieuze vastberadenheid en liet weten dat we onze plannen direct naar hem kunnen mailen. Nu maar hopen dat hij net zo vastberaden en ongeduldig is als wij.
Dit is het supergevoelige thema van het verzoekschrift voor een parlementaire enquête dat ik aan Kamerleden zal indienen en op 6 mei bij de herdenking van de moord op Pim Fortuyn zal aankondigen. Het is gebaseerd op vier boeken, te weten "Moord namens de 'Kroon'?" van Ine Veen en "Doodlopende weg", "De Gouden Tip" en "Help! Ze hebben me gekidnapt! Lady Di!" van Slobodan R.
Mitric die ik zelf heb uitgegeven. Het is dus een verlenging van de huidige petitie die intact blijft.
In 1 dag 134 ondertekeningen. Heel mooi.
Hopende op een paar duizend minimaal.
Voor de jeugd van Stompwijk en de inwoners van de kern Stompwijk willen wij de petitie aanbieden. De petitie voor het beperken van Vidomes in woningbouw voor de sociale huursector is gestart omdat de omwonenden en de gehele buurt eromheen zich ernstig zorgen maakt over ons dorp.
Voor onze jeugd tussen de 20-30 jaar is er vrijwel geen ruimte voor een aankoop van een woning in Stompwijk. Ook de sociale huur is voor hun niet gewenst blijkens het woonbehoefteonderzoek wat is gedaan.
Zij komen veelal niet voor huursubsidie in aanmerking waardoor huur duur wordt. Duurder dan een gemiddelde hypotheek. Met alle gevolgen voor onze toekomst van ons dorp. Onze jeugd verdwijnt als motivator van allerhande verenigingen van Stompwijks erfgoed en later voor mantelzorg voor de in Stompwijk wonende ouders. Dit alles ten behoeve van woonbehoefte van Woonnet Haaglanden. Voor moeders die met kinderen in een auto wonen aldus de wethouder.
Doordat er volledig voorbij is gegaan aan participatie is de opdracht aan Vidomes gegeven door de gemeente om dit te gaan ontwikkelen. Was er participatie geweest in een eerder stadium had deze petitie niet nodig geweest.
Wij verzoeken de gemeenteraad om deze beslissing te heroverwegen en een deur open te zetten om op deze plaats een bouwproject te starten met betaalbare koopwoningen waar behoefte aan is.
Dit beperkt tevens de al volledig overbelaste parkeerdruk in de kern Stompwijk doordat er dan op eigen terrein parkeergelegenheid kan worden ingetekend.
DUS KOM ALLEN MET ONS MEE
Beste medestander, Geweldig nieuws: onze petitie voor camera's bij afvalcontainers heeft nu al 160 handtekeningen opgeleverd! Dankzij jouw steun gaan we dit nu officieel op de agenda van de gemeenteraad zetten. Ik ga ons plan persoonlijk toelichten tijdens de I&O-avond (Informeren & Ontmoeten) in het Bestuurscentrum. Het zou fantastisch zijn als we daar met een grote groep aanwezig zijn om de druk op de politiek op te voeren.
Hoe meer mensen er op de tribune zitten, hoe duidelijker het signaal aan de raadsleden: wij willen actie tegen de afvaldumpingen! Wanneer: Maandag 18 mei Tijd: Vanaf 20.30 uur (wees iets eerder aanwezig voor een plekje) Locatie: Bestuurscentrum, Achter het Stadhuis 5-7, 's-Hertogenbosch Je hoeft zelf niets te zeggen, maar jouw aanwezigheid op de publieke tribune is ontzettend belangrijk. Samen laten we zien dat we een schone en veilige buurt serieus nemen. Tot maandag 18 mei! Met vriendelijke groet, Joep Gersjes Namens VOOR Den Bosch
In juni wordt de petitie “Harmoniseer box 3 met de buurlanden: 20% belasting bij realisatie” overhandigd aan leden van de vaste kamercommissie financiën. De petitie is digitaal nu reeds overhandigd en maakt vanaf nu ook deel uit van de besprekingen.
Ondertekenaars bedankt!
Preserve De Helena for the City
The De Helena Foundation wants to preserve the building De Helena for the community and operate it in a way that ensures it remains permanently affordable and accessible for cultural and social purposes in The Hague. We support this and believe it is important that the concept continues to invite collaboration and cross-pollination.
We stand behind this and are happy to contribute.
⸻
Petition
We City-makers of The Hague, (local) residents, artists, entrepreneurs, and cultural and social organizations
observe that: * especially in these times of polarization, social bubbles, and short-term thinking, there is a strong need for the non-profit approach of Stichting De Helena * De Helena is focused on sustainable connection and urban transition, shaped from the bottom up * De Helena should be preserved for The Hague, its neighborhoods, and the wider region
and request: that our plan be embraced, supported, and enabled so that De Helena remains a non-profit space that is accessible and available for cultural and social purposes in The Hague.
De petitie voor een klein terras bij Vi-Kings is officieel gestart. Met slechts 4 tot 5 tafels willen we zorgen voor meer levendigheid, overzicht en veiligheid in de steeg.
Na bijna 20 jaar ondernemen in Leiden vragen we om een eerlijke kans, net zoals op andere plekken in de stad.
Wil jij dit ook steunen? Teken de petitie en help mee om dit mogelijk te maken.
Samen kunnen we het verschil maken.
Op 2 juni 2026 tussen 13:30 en 13:45 uur zal in de Tweede Kamer in de Statenpassage aan de Tweede Kamercommissie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport de petitie 'Bekostig de opleiding tot orthopedagoog-generalist' worden overhandigd.
Bron: tweedekamer.nl
Wilt u erbij zijn? Meld het de petitionaris en meld u zich aan op bezoekers.tweedekamer.nl..