De petitionaris van de petitie Maak 30 de norm in de bebouwde kom vraagt u de petitie te ondertekenen.
"Waarom staan er duizenden borden 30km/u in Amsterdam en de komende jaren in steeds meer steden en dorpen? Omdat in de wet staat dat 50km/u de norm is in de bebouwde kom en 30 de uitzondering. Draai dat om! "
Wilt u deze of een andere petitie ook aandacht geven hier?
Beste ondertekenaars,
Morgen, 16 september 2026, is het zover. De petitie “Stop het afschieten van verwilderde katten” wordt officieel aangeboden aan de voorzitter van de commissie Landbouw en Natuur, mevrouw Elske van der Mik.
Op dit moment staat de teller op 2.855 handtekeningen.
Een fantastisch resultaat, waarvoor ik iedereen die de petitie heeft ondertekend, gedeeld of gesteund heel hartelijk wil bedanken.
Met deze petitie laten we zien dat er brede steun is voor een diervriendelijke aanpak van verwilderde katten en dat afschot wat ons betreft niet de oplossing is.
Morgen zetten we samen een belangrijke stap. Ik zal jullie uiteraard laten weten hoe de aanbieding is verlopen.
Nogmaals ontzettend bedankt voor jullie steun!
Stop het afschieten van verwilderde katten. Kies voor een diervriendelijke oplossing.
Beste mensen, We hebben contact gehad met wethouder Elise Moeskops (D66, mobiliteit en openbare ruimte) over het dossier van gevaarlijke oversteken KRW. Het contact voelde constructief en de situatie heeft inmiddels haar volle aandacht, ze komt daarom vrijdag 18-9 om 09:45 onze petitie in ontvangst nemen.
Locatie kruispunt Klaprozenweg Draaierweg.
De wethouder is natuurlijk pas net in functie dus zij moet zich ook nog inlezen in het dossier. Naast het aanbieden van de petitie gaan we verder met haar in gesprek en sturen we aan op een informatieavond ergens de komende periode. In die tijd kan de wethouder zich verder verdiepen en kunnen we hopelijk wat verder de inhoud in met de gemeente. Tot zover, Actiecomité Veiligheid Klaprozenweg
Gisteren, op 13 september 2026, publiceerde indebuurt Eindhoven, naar aanleiding van een interview door Nathalie Damen, een leuk artikel over ons initiatief. Vooral lezen dus!
Volgens de planning zou het overigens nog vier dagen moeten duren voordat de schriftelijke vragen van Ouderen Appèl Eindhoven worden beantwoord door de gemeente.
Althans, bij 'verwachte datum afdoening' staat 18 september 2026 opgegeven. Een spannend moment!
Verder zullen we op dinsdag 6 oktober 2026 om 14.45 uur de petitie aanbieden aan wethouder Remco van Dooren. Hij is wethouder van o.a. erfgoed en leek ons daarom de aangewezen persoon voor het aanbieden van onze petitie!
Voor inwoners en door inwoners van Castricum.
www.verenigingcastricumveilig.nl
.
Beste allemaal,
Aangezien de petitie is ingediend op 25 november 2025 en o.a. de bijkomende burgermotie op 10 maart 2026 is aangenomen, waarmee de gemeenteraad tot het besluit kwam om het haalbaarheidsonderzoek, waar wij in zowel onze petitie als onze burgermotie voor pleitte, uit te voeren, hebben we samen met de gemeente besloten om onze petitie 'Herbouw het oude stadhuis van Eindhoven' vandaag, op 14 september 2026, te sluiten.
Daardoor is het niet meer mogelijk om de petitie te ondertekenen. Hoewel meer ondertekeningen wel signaal kan geven dat er nog meer mensen dit belangrijk vinden, zal het niet heel veel extra invloed hebben op de uitkomst. Bovendien wil de gemeente het petitieloket graag actueel houden.
Inmiddels is de gemeente enige tijd geleden begonnen met het laten uitvoeren van het haalbaarheidsonderzoek door een gerenommeerd architectenbureau in Den Haag. Waarschijnlijk zal dit onderzoek begin oktober worden afgerond. Volg ons ook via onze Facebookgroep 'Herbouw oude stadhuis Eindhoven' om op de hoogte te blijven van de laatste updates!
We willen jullie allemaal van harte bedanken voor jullie steun! 1.251 ondertekeningen is echt een prachtig aantal, vinden wij. Daar zijn we jullie enorm dankbaar voor!
Hartelijke groet,
Sander, Bauke en Rick
De overlast rond de Hoornse Plas en het Hoornsemeer is niet nieuw. De gemeente is bekend met signalen uit het gebied.
Bij het Scandinavisch Dorp zijn jaren geleden al slagbomen geplaatst om overlast tegen te gaan. Daarnaast is dit gebied niet alleen een recreatie- en natuurgebied. Er loopt ook een fietsroute vanaf Kaap Hoorn, via het Hoornsemeer richting onder andere Eelde. Het is daar niet verlicht. Om beter in beeld te krijgen wat er speelt, heeft u zich onveilig gevoeld of overlast ervaren, geef het (anoniem) door!
Gesprekjes met buren en tijdens de braderie in Voorhout op 12 september leverde ook een tiental handtekeningen op een lijst voor de petitie.
Over de 250 ondertekeningen! Dank jullie wel voor het meehelpen om deze weg(en) hopelijk veiliger te krijgen! Ik zal zo weer beginnen met mijn rondje. Mocht je mij onderweg tegenkomen, zeg gerust gedag! :)
Fijne avond.