You, the petitioner
There is news!
Oude stadhuis van eindhoven

Herbouw het oude stadhuis van Eindhoven

1,037 signatures

In 1967 werd het stadhuis uit 1869, tot frustratie van vele Eindhovenaren, gesloopt voor een weg die er nooit kwam. Velen betreuren dit nog steeds. Het pand had grote cultuurhistorische waarde. Wij pleiten daarom voor herbouw van dit gebouw, als eerbetoon aan het verleden en verrijking van de stad.

https://herbouwstadhuis.petities.nl

Petition

We

inwoners van Eindhoven en liefhebbers van cultuur en geschiedenis,

 

establish that:

  • gemeenteraadsleden vanaf begin jaren ’60 meerdere pogingen deden om het college van B&W op andere gedachten te brengen over de sloop van het stadhuis;
  • vele Eindhovenaren destijds in protest kwamen;
  • in september 1992 een gemeentelijk voorstel tot herbouw werd ingediend;
  • in januari 2010 een internetinitiatief werd gestart;
  • de afwezigheid van het oude stadhuis tot op de dag van vandaag door vele Eindhovenaren als een groot verlies wordt beschouwd,

 

and request

  • actief mee te denken over de herbouw van het exterieur van het oude stadhuis;
  • een haalbaarheidsonderzoek uit te laten voeren naar reconstructie op de huidige locatie aan de Rechtestraat 24-28;
  • daarbij open te staan voor het vinden van een projectontwikkelaar met zowel de middelen als de passie voor het behoud van onze historische identiteit.

Sign this petition

 
We e-mail you a link to confirm your signature. Your data will not be shared with third parties and remains with the Stichting Petities.nl. Your name and place of residence will only appear if you choose this. Read more about this in our privacy statement.

Details

Addressed to:
Eindhoven 
Petition desk:
Closing date:
2025-11-25 
Lead petitioner:
Sander Perquin 
Website:

History

Signatures

Updates

Word lid van de Facebookgroep!

Gisteravond heb ik een Facebookgroep opgezet ten behoeve van ons initiatief. Volg alle ontwikkelingen, stel je vragen, deel je verhalen, ideeën, steunbetuigingen of wakker juist discussie aan! Word nu lid van de Facebookgroep 'Herbouw oude stadhuis Eindhoven'! facebook.com/groups/herbouwstadhuis.

2025-11-16

Fantastisch; 1000 ondertekeningen!

Jaaaa, we hebben vanmorgen de mijlpaal van 1000 ondertekeningen bereikt! Dat is geweldig! We willen iedereen enorm bedanken voor jullie steun! We zullen ons blijven inzetten en ons uiterste best doen om een herbouw te realiseren, al zal het een grote uitdaging worden!

Zoals de dichter Samuel Johnson ooit zei: "Grote werken worden niet volbracht door kracht, maar door volharding." We blijven doorzetten en met volle energie werken aan ons doel, want samen kunnen we ernaar streven om dit waar te maken! En misschien zal het de herbouw niet binnen vijf of tien jaar worden gerealiseerd, maar wellicht wel over vijftig of honderd jaar. Het zaadje is in ieder geval geplant!.

2025-11-14

Zullen we de 1000 ondertekeningen halen?

Op 25 november 2025 is het zover; dan zullen Bauke, Rick en ik onze petitie overhandigen aan de burgemeester van Eindhoven, Jeroen Dijsselbloem.

Hoewel we ons nu voornamelijk richten op het verkrijgen van 250 handtekeningen voor de burgermotie die we náást de petitie zullen indienen (zie vorige bericht), houden we de petitie nog altijd nauwlettend in de gaten!

Op het moment van schrijven hebben we 919 ondertekeningen. Hier zijn we echt superblij mee! Even bleef het stilstaan op 915 ondertekeningen, maar deze week hebben we er weer vier bijgekregen!

Om de petitie nog een laatste zetje te geven, hebben we gisteren 1000 ansichtkaarten besteld met een prachtige ingekleurde foto uit ±1900 van het oude stadhuis, gezien vanuit de Rechtestraat.

+Read more...

Op de achterkant staat een QR-code en een link naar de petitie. Leuk om bijvoorbeeld tijdens Kerstmis te versturen naar familie of vrienden!

Deze ansichtkaarten zullen we onder andere neerleggen op de drie plekken waar mensen hun handtekening voor de burgermotie kunnen zetten. Daarnaast gaan we nog op zoek naar andere locaties waar veel potentiële ondertekenaars zullen komen, zoals de nieuwe This is Eindhoven store in de Heuvel Galerie.

We hopen vóór 25 november 2025 nog de 1000 ondertekeningen te halen voor de petitie. Hoe gaaf zou dat zijn? Dan kunnen we gewoon een heel boekwerk aan ondertekeningen overhandigen aan de burgemeester – dat zal best wat indruk maken!

Na de overhandiging van de petitie aan de burgemeester kunnen mensen alsnog de petitie blijven ondertekenen. Dan hebben we over 5 jaar misschien wel duizenden ondertekeningen!

Iedere ondertekening telt en laat zien dat het idee leeft in de stad. Samen kunnen we laten zien hoe groot de steun is voor de herbouw van het oude stadhuis! Op naar de 1000 ondertekeningen!

2025-10-24